Альтернатива етапу терору
Революційний процес має свої логічні етапи. Вони описані в численних аналізах французької, американської, радянської, китайської, та багатьох інших революцій, кожна з яких проходила схожий процес. По-етапність відслідковується така: після перемоги над старим режимом наступає етап помірних реформ; в міру незадоволення темпом змін наростає популізм. Дискурс змінюється з ідейного на матеріальний. На грунті незадоволених очікувань
до влади приходять ті, хто обіцяють швидке рішення всіх проблем і встановлюють терор. Це алгоритм розвитку подій "за замовчуванням".
Втім, як зазначає Ганна Аренд, Революція у США пройшла по-іншому, оскільки період реформ наповнився творенням сутнісно нових інституцій на базі нових цивілізаційних понять. Цивілізаційним сенсом стали свобода, захищені вільні індивіди. Інституційною системою, яка оформила цей цивілізаційний сенс — республіканська демократія та верховенство закону. Саме ці сенси та інституції стали прикладом світу для наслідування впродовж усієї індустріальної ери.