УКРАЇНСЬКИЙ КРИЗОВИЙ МЕДІА-ЦЕНТР
Спортивна Асканія-Нова та туристична Присиваська
як об'єднані громади Херсонщини використовують свій потенціал
16 представників засобів масової інформації з Кіровоградської, Дніпропетровської, Харківської, Тернопільської областей завітали до Присиваської та Асканія-Нова громад. Прес-тур був організований ГО «Український кризовий медіа-центр» в рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
Асканія-Нова громада
Першою регіональні журналісти відвідали об'єднану громаду Асканія-Нова, яка славиться своїм біосферним заповідником.


У 2016 році ми створили об'єднану громаду, доєднавши Маркеєвську сільську раду. Наш голова Віталій Свінціцький робить усе можливе, щоб молодь, яка живе у громаді, була сильною та здоровою. Завдяки його ініціативі була створена Федерація футболу, дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ), збудовано два стадіони.
Олена Шестак, секретар селищної ради.
Окрім того, у громаді є опорний заклад – НВК «Асканія-Нова», до складу якого входять: дві школи-садки, ясла-садок, школа. Незабаром додадуться ще школа й садок у селі Маркеєв. У сільських клубах працюють бібліотеки.
У кожному з шести населених пунктів є ФАП, а в Асканії – амбулаторія. Як і в інших громадах, тут не вистачає лікарів, хоч і житло для них уже придбали та відремонтували – дві квартири (одно- та трикімнатна).
Депутатський корпус обов'язково передбачить фінансове заохочення для молодих спеціалістів, які захочуть працювати в нашій громаді.
Олена Шестак, секретар селищної ради.
Журналісти мали можливість відвідати місцеву амбулаторію, ДЮСШ, побачити стадіон, на якому проходять обласні чемпіонати з футболу серед аматорських команд, і, звісно ж, прогулятися заповідником та зоопарком.


"Децентралізація – це рух уперед. Наша громада розвивається. Приміром, завдяки інфраструктурній субвенції ми придбали техніку для комунального підприємства, яка допомагає нам заготовлювати щепу для опалення закладів соціальної сфери, взимку прибирати сніг. Окрім того, ми підняли податкові ставки для місцевих підприємців, аби збільшити надходження до бюджету нашої громади. Плануємо також придбати обладнання для виробництва тротуарної плитки та пелетної установки, щоб створити нові робочі місця".

Віталій Свінціцький
голова ОТГ
Асканія-Нова
Присиваська громада
За українським звичаєм, з хлібом на рушнику, зустрічали журналістів у Присиваській об'єднаній громаді.
Село Григорівка – центр громади – славиться тим, що неподалік розташоване Лемурійське озеро з цілющими лікувальними грязями. На території громади вже є близько 40 «зелених» садиб, які приймають туристів. Журналісти відчули на собі гостинність і відкритість господарів садиб, а також насолодилися купанням в озері, адже перебували у громаді два дні.

Присиваська сільська об'єднана громада була створена у грудні
2016 року, до її складу ввійшли 5 сіл, в яких мешкає близько 5 тисяч осіб. Бюджет громади виріс у 7 разів, наразі він становить 35 млн грн із врахуванням субвенцій (медичної, освітньої, інфраструктурної) від держави. Громада вже має Стратегію розвитку до 2026 року, яка була розроблена в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Саме розвиток туризму у цій громаді визначено стратегічним напрямком.

Громада активно запрошує інвесторів, які захочуть на пільгових умовах орендувати землю під будівництво готелів чи садиб. Туристів тут стає дедалі більше, тож для них готують всі умови, аби розвиток туризму приносив прибуток.
Голова об'єднаної громади Сергій Кліщевський показав журналістам медичну амбулаторію в селі Григорівка, приміщення якої було відремонтовано за кошти місцевих жителів. Об'єднана громада, в свою чергу, виділила кошти на кардіоапарат та придбала машину «швидкої допомоги», яка сьогодні обслуговує також жителів інших населених пунктів. А ще в амбулаторії за грантові кошти встановлений енергозберігаючий котел.
Окрім того, представники ЗМІ побачили місцевий Будинок культури, що сьогодні виконує роль не лише осередку культури, а й спорту. Тут є столи для настільного тенісу, більярду, тренажерний зал. А місцева школа має сучасний стадіон зі штучним покриттям.
Родзинкою Присиваської ОТГ є цілодобова «гаряча» лінія, куди звертаються з різними питаннями та скаргами. Голова громади каже, що таким чином тут ще перевіряють, як працюють старости на місцях.
Надзвичайна гостинність та щирість жителів громади відразу
завоювала увагу представників засобів масової інформації.
Світлана Калугіна
редакторка газети «Вісті Світловодщини»

"Я вже втретє беру участь у прес-турі, який організовує Український кризовий медіа-центр у рамках програми DOBRE. Тому можу порівняти об'єднані громади різних регіонів України: кожна з них має свої рекреаційні принади, економічний потенціал. На мою думку, саме реформа місцевого самоврядування дала можливість об'єднаним громадам обрати свій шлях розвитку. У Херсонській області обидві громади вразили своєю неповторністю. Асканія-Нова ОТГ, яка має пишатися своєю заповідною територією, ще шукає свій шлях розвитку – на відміну від Присиваської громади, яка чітко зрозуміла, куди вона рухається. Ми побачили команду, котра готова працювати на результат. Дуже сподобалася гостинність, відкритість, бажання ділитися досвідом. Запам'яталася їхня цілодобова «гаряча лінія». Такі практики обов'язково потрібно започаткувати у кожній громаді, незалежно від регіону. А ще мене вразила амбулаторія громади, приміщення якої ремонтували самі жителі. У кожній громаді потрібно робити подібні спільні проекти, щоб люди розуміли, що то їхнє власне надбання і його не можна нищити".
Сергій Балуцький
журналіст інтернет-видання «Доба»
"В ОТГ Асканія-Нова я був не вперше. Рік тому мав можливість завдяки Програмі DOBRE побачити, як розвивається ця громада. Цього разу зустріч вийшла доволі символічна, адже відбулась одразу після Дня молоді. Ми поспілкувались із представницею Молодіжної ради Наталею Мазурян та заступником голови ОТГ Андрієм Щербиною, якому лише 26 років. Наостанок голова громади Віталій Свінціцькій потішив новиною про те, що зараз громада працює над проектом по облаштуванню басейну, який планується відкрити через рік. Щодо Присиваської ОТГ, то я вважаю, що це – ідеальний приклад того, як має об'єднуватись і розвиватись громада. Усі жителі, які зустрічались нам тут, ділились своїми ідеями, планами. Вони не чекають на зміни, а роблять їх власноруч. Це надихає і захоплює".
© Український кризовий медіа-центр
у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
Made on
Tilda