Покровська об'єднана громада знаходиться на перехресті трьох областей України – Дніпропетровської, Запорізької та Донецької. При в'їзді у Покровське відразу впадає в очі вказівник з написом «Дніпро 127 кілометрів, Донецьк 129 кілометрів». Близькість війни спонукає прискіпливіше подивитися на цю територію. Через вікно авто розглядаємо магазини, базарчики, поштові відділення. На будівлях - українські прапори, а на п'єдесталі, у центрі селища, кількаметровий тризуб. Сумнівів немає: ми на території України, яка має давню історію перемог. За розповідями місцевих жителів, на цих землях, де проходив Муравський шлях, у 1673 році кошовий отаман війська запорізького Іван Сірко розгромив татар.
Біля входу в адмінбудівлю Покровської селищної ради знайомимося з пенсіонерами Леонідом Андрійовичем та Василем Валентиновичем. Розпитуємо, як їм живеться в новоствореній громаді. «Ми вже проходили укрупнення. Поки нічого хорошого від об'єднання не відчули. От подумайте, щоб доїхати з рідного села Братського до Покровського потрібно заплатити 150 гривень. Чи часто я на свою пенсію можу кататися в центр? Дякуючи своїм сусідам, буваю тут частіше. У них є машина, то як їдуть і мене беруть із собою», - відповідає 71 – річний Василь Валентинович. «А світло у селі є, вулиці освітлюються?», - допитуюся у жителів громади. «Слава Богу, є! Та це, мабуть, єдине, що маємо із цивілізації», - говорить Василь Валентинович. Дякуємо за розмову і заходимо у приміщення. Тут шумно, багато відвідувачів. Нині будівля селищної ради використовується і як ЦНАП, де надають адміністративні послуги жителям. Паралельно у приміщенні ведуться ремонтні роботи.
Голова Покровської об'єднаної громади Світлана Спажева нас чекає і ми обговорюємо план візиту. Для нас важливо подивитися, як у Покровському розвивається кооперативний рух. По цей досвід сюди і приїхали. У голови громади день розписаний. Планує ще їхати в Дніпро, на важливу зустріч. Але дуже хоче нам показати парк, який зробили за кілька місяців з допомогою людей, згуртувавши громаду.