Як Галицинівська громада переймала досвід організації спорту у Львові
Галицинівська об'єднана громада у рамках Програми USAID DOBRE переймала досвід Львова. Це місто реалізовує багато спортивних програм, розвиває спортивну інфраструктуру та постійно створює нові об'єкти, що дає змогу містянам займатись різноманітними видами спорту. Галицинівська громада наразі впроваджує програму з удосконалення послуги спорту, тож представникам ОТГ було корисно перейняти досвід колег.
Що цікавого бачили та які особливості покращення спорту у Львові вивчали представники Галицинівської громади - читайте у нашому лонгріді.
Делегація Галицинівської ОТГ на тренінгу з впровадження послуги спорт у м. Львів
«Коли ми зрозуміли, що щось робимо не так, то вирішили: краще, ніж спортсмени нам ніхто не допоможе. Адже саме вони розуміють, яким має бути об'єкт, де саме вони займатимуться улюбленим видом спорту. І ми не помилились. Зараз на встановлених спортивних майданчиках весь час є львів'яни», - поділився досвідом реалізації проектів спортивної інфраструктури Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міської ради у 2012-2017 роках, консультант Програми DOBRE з питань впровадження послуги спорт.
Володимир Шнайдер, консультант Програми DOBRE з питань впровадження послуги спорт
У Львові на багатьох спортивних об'єктах є адміністратори. Вони слідкують за охайністю майданчика, працюють з комерційними пропозиціями, комунікують з комунальною установою, коли необхідно щось відремонтувати.
Роботи на майданчиках виконує комунальне підприємство «Спортресурс». Володимир Шнайдер каже, що це так звана «швидка допомога» для будь-якого спортивного простору міста. Тут є все необхідне обладнання для усунення не глобальних проблем майданчиків.
Володимир Шнайдер та представники Галицинівської громади, на майданчику в активній громаді Лисенка
Представники Галицинівської ОТГ відвідали багато спортивних об'єктів: від професійних клубів до майданчиків під відкритим небом. Під час прогулянки містом бачили ще безліч міні-полів для заняття спортом - і жодне з них не було порожнім. Гості кажуть, що приємно вразила спортивна школа «Олімпія». Вона базується на місці колишнього басейну та підвального приміщення, а зараз тут обладнали секції дзюдо та стрільби з луку.
«Наша школа працює вже досить давно. Ми з радістю навчаємо всіх: від 3-річної дитини до людей поважного віку. Люди їдуть займатись стрільбою з луку, бо це нестандартний підхід до проведення дозвілля. Молодь, до речі, досягає професійного рівня», - розповів директор СШ «Олімпія» Роман Шміло.
Інструктор школи Борис Біленко, начальник відділу ОКМС Галицинівської ОТГ Людмила Палієнко, директор СШ «Олімпія» Роман Шміло, голова Галицинівської громади Іван Назар, координаторка зустрічі Ірина Лащук
Завітали і до Центру національно-патріотичного виховання «Форпост», де педагог Андрій Рипник розповів про виховання дітей, участь у підготовці до військової служби, принципи роботи, навчальні програми та обладнання:
«Ми готуємо справжніх чоловіків, вони повністю підготовленні до військової служби та до будь-якої непередбачуваної ситуації в повсякденному житті».
Відвідують центр усі бажаючі віком від 6 років. Багато хлопців, що навчались патріотичному вихованню у «Форпост» стали учасниками бойових дій та гідно захищають нашу країну. А вмінням єдиної дівчини, котра тут займається, можна лише позаздрити.
Центр патріотично-спортивної підготовки та самозахисту «ФОРПОСТ», педагог центру Андрій Рипник
Центр патріотично-спортивної підготовки та самозахисту «ФОРПОСТ»
Центр патріотично-спортивної підготовки та самозахисту «ФОРПОСТ»
Центр патріотично-спортивної підготовки та самозахисту «ФОРПОСТ»
Відвідування мультиспортивного залу спорткомплексу «Манівці» подарував корисне знайомство з активним, сповненим креативних ідей засновником і президентом клубу Тарасом Білошицьким - майстром спорту з туристського багатоборства, чемпіоном та багаторазовим призером Чемпіонатів України з водного туризму. Людина з неймовірним захопленням розповідає про справу свого життя.
У спортивному комплексі можна займатися танцями, аеробікою, боротьбою, скелелазінням, стрибками на батуті, туризмом та байдарочним спортом. Тренування байдарочників проходять у парку, де знаходиться велике озеро, одночасно воно слугує водозабором для пожежників.
Засновник та президент мультиспортивного залу СК «Манівці» Тарас Білошицький
Мультиспортивний зал СК «Манівці»
Мультиспортивний зал СК «Манівці»
Мультиспортивний зал СК «Манівці»
В одному зі спальних районів міста знаходиться дитячий спортивний комплекс. Мешканці протестували проти забудови торговельного центру чи житлового будинку, відстоювали свою позицію і досягли успіху.
Богдан Лапчук, мешканець цієї активної громади з Лисенка, 14, провів екскурсію по дитячому спортивному майданчику
Оглянули міні-футбольне поле з нестандартними розмірами:
«Місця було небагато, але залишити дітей без якісного поля зі штучним покриття ми не могли. Довелося знайти компроміс та встановити поле з індивідуальними розмірами - 27x12м», - розповів Богдан.
Тут також облаштували безпечну ігрову зону для малечі, зони відпочинку батьків, workout-майданчик, що пристосований як для дошкільнят, так і для спортсменів старшого віку. Адміністратор майданчику зачиняє його у нічний час та відкриває рано-вранці - це заходи безпеки відвідувачів:
«У нас кожен бажаючий брав участь у створення цього простору. Люди розуміли, що це для них і їхніх дітей. А ті, хто не зміг прийти та допомогти - зустрічали на вулиці та пропонували свою підтримку в інший час. Мешканці приносили багато дерев та квітів і самі їх висаджували. Пішла на зустріч і Львівська міська рада - вони додали свої ідеї та допомогли їх втілити»
Ірина Лащенко, провідний спеціаліст відділу фізичної культури та спорту Управління молоді та спорту м. Львів, супроводжувала Галицинівську команду весь час. Гості відвідали і футбольний майданчик серед високих житлових будинків, який облаштували спільно з ФК «Шахтар». Організатори та мешканці розповідали про побоювання в період будівництва: оскільки в місті весь час ростуть хмарочоси та торгівельні центри, вони не хотіли, щоб це був ще один з таких об'єктів. Довгий час протестували проти будівництва. Але коли до реалізації проекту приєднався ФК «Шахтар», люди повірили, що простір облаштують для проведення дозвілля мешканців цього району. Кожен може відвідувати футбольне поле безкоштовно, але є спортивні клуби, які бронюють спортивний простір на комерційній основі, плату вносять на відповідний банківський рахунок, а кошти йдуть на утримання міні-футбольного поля.
Неабияке враження на делегацію Галицинівської ОТГ справив майданчик, який поєднує об'єкти для street-workout, скейт-парк та баскетбольне поле. У спілкуванні з гравцями на баскетбольному майданчику почули лише позитивні відгуки про нове покриття, на якому вони, до речі, грали вперше. Освітяни Галицинівської громади спробували пограти та отримали багато позитивних емоцій та відзначили зручність ігрового поля.
Спортивний інструктор Галицинівської ОТГ Олександр Олійник презентує гру спортсменам зі Львову
Майданчик, котрий поєднує об`єкти street workout, скейт-парк та баскетбольне поле
Під час візиту представники Галицинівської ОТГ ознайомились з реальними моделями управління та утримання спортивних майданчиків, використанням приміщень шкіл та підвалів під потреби спортивних секцій, ознайомились з роботою установ для дітей та молоді і надихнулися великою кількістю якісних реалізованих проектів. Отримали купу позитивних вражень та емоцій від славного міста Лева.
Досвід Львова був корисним для Галицинівської громади, адже зараз вони працюють над покращенням послуги спорту у рамках Програми USAID DOBRE.
“
«Ми розвиваємо свою громаду, прагнемо дати молоді всі інструменти для комфортного проведення свого дозвілля, наші спортсмени займають призові місця у змаганнях різного рівня. Із кожним роком у нас встановлюють нові спортивні об'єкти зі штучним покриттям, щоразу все більш удосконалені та сучасні. Ми прагнемо бачити в спорті не лише хлопців, а й дівчат, малечу та людей поважного віку, бо в здоровому тілі - здоровий дух!».
Іван Назар, голова Галицинівської об'єднаної територіальної громади.
Голова Галицинівської ОТГ Іван Назар презентує гру МоноГалицинівщина Володимиру Шнайдеру