1
Веселівська громада Запорізької області
#віртуальна_екскурсія
Карта Веселівської громади з інтерактивної мапи © Мінрегіон
Веселівська громада розташована у південно-західній частині Запорізької області. Це – степова частина України. Саме через Веселе, за легендами, чумаки їздили у Крим по сіль та рибу, тут зупинялися на відпочинок. Скульптури волів, які можна побачити сьогодні у селищі, повертають гостей до історичного минулого. Нині ж Веселівська громада – це місце, де будують літаки та готують пілотів, висаджують парки, виробляють сучасні меблі, використовують енергозберігаючі технології у комунальній сфері.


11
населених пунктів
568,2
площа громади (кв. км)
13 900
населення громади
Сонячна електростанція на Водонапірній насосній станції 3
Веселівська громада першою в Україні використала енергозберігаючі технології у комунальній сфері.

За словами голови громади Петра Кіяшка, у Веселому існувала проблема забезпечення жителів питною водою. Раніше вода подавалася за графіком. Її «піднімали» з глибини 400 метрів за допомогою електричних насосів, що було дуже затратним для громади. Веселівці взяли участь у Програмі охорони навколишнього середовища Організації Об'єднаних Націй та отримали грант на встановлення сонячних панелей потужністю 20 кВт на водонапірній насосній станції.

Громада продовжує запроваджувати альтернативні джерела енергії і на інших водних об'єктах. У рамках співпраці з Програмою USAID DOBRE у Веселому нещодавно встановлено ще одну міні-СЕС на 20 кВт на водній свердловині на вулиці Чкалова.

Завдяки цьому у громаді змогли налагодити безперебійну подачу воду жителям. Це дозволить економити на електроенергії і не хвилюватися за її відключення.

Підприємство ТОВ "Хімічні авіаційні технології" (ХіАТ)
На сучасному авіаційному підприємстві виробляють літаки легкого класу типу ХіАТ-650, які використовуються для пасажирських перевезень та потреб сільського господарства. За словами директора Віталія Яригіна, потужність виробництва дозволяє збирати до 20 літальних апаратів у рік.

Окрім того, ТОВ має на території громади два аеродроми. Тут навчають літати курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба та Кропивницької льотної академії Національного авіаційного університету. Передполітну підготовку курсантів проводить 24-річна пілотеса Дарія Яригіна, яка, до речі, отримала свідоцтво пілота у 17 років.

Авіапідприємство зареєстроване у громаді і є одним із бюджетоутворюючих.
Українська льотна академія
Курсанти, село Широке, Веселівська ТГ
Дарія Яригіна
пілот-інструктор багатодвигунних літаків, Веселівська ТГ
Віталій Яригін
керівник ТОВ «Хімічні авіаційні технології», Веселівська ТГ
Українська льотна академія
ТОВ "Хімічні авіаційні технології", село Широке, Веселівська ТГ
Українська льотна академія
ТОВ "Хімічні авіаційні технології", село Широке, Веселівська ТГ
Українська льотна академія
ТОВ "Хімічні авіаційні технології", село Широке, Веселівська ТГ
Українська льотна академія
ТОВ "Хімічні авіаційні технології", село Широке, Веселівська ТГ
Left
Right
Танцювальна студія «Атмосфера»
Сім років при Веселівському будинку культури працює танцювальна студія «Атмосфера». Загалом чарівному мистецтву танців вчаться 120 веселівців різного віку. Засновниця студії Венера Ібатулліна говорить, що займатися у студії можуть усі, головне - любити танцювальне мистецтво. Студія «Атмосфера» - переможець обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Жодне свято у Веселівській громаді не проходить без участі танцюристів.
Венера Ібатулліна
керівниця танцювальної студії "Атмосфера", Веселівська ТГ
Учасники танцювальної студії "Атмосфера"
Веселівська ТГ
Учасники танцювальної студії "Атмосфера"
Веселівська ТГ
Left
Right
Дендропарк в селі Менчикури
Окрасою села Менчикури є дендропарки. Зелені оази серед запорізьких степів створив фермер Анатолій Васьковський, який зараз є ще і старостою цього села.

На декількох гектарах землі у Менчикурах закладено два парки з фонтанами та водоспадами. Тут висаджено сотні дерев, кущів та квітів з різних куточків світу. Є серед них і унікальні: ровесник динозаврів - гінкго білоба, казкове «тюльпанове» дерево, рослина родини мальвових - гібіскус сірійський та інші. Дендропроєкти допомогли розробити спеціалісти біосферного заповідника «Асканія-Нова», що на Херсонщині.
Басейн в КДНЗ № 1 «Оленка» Веселівської селищної ради
Плавальний басейн незабаром відкриється на базі дошкільного закладу №1 «Оленка». У приміщенні, де розташований басейн, роздягальні та душові, за кошти громади провели капітальний ремонт. Із вихованцями працюватиме тренер та медична сестра. Тут вчитимуться плавати та оздоровлюватимуться діти з усіх садочків громади. Загалом за ініціативи голови Петра Кіяшка та підтримки депутатського корпусу на реалізацію проєкту витратили близько мільйона гривень.
Будівництво басейну
в дитячому садочку №1 "Оленка", Веселівська ТГ
Дитячий садочок №1 "Оленка"
Веселівська ТГ
Дитячий садочок №1 "Оленка"
Веселівська ТГ
Дитячий садочок №1 "Оленка"
Веселівська ТГ
Left
Right
Виробництво меблів
Федір Цап, економіст за освітою, розпочав свій бізнес 13 років тому з того, що скачав програму для проєктування меблів. Перші меблі - кухонні - зробив для знайомого. А далі з'явилися постійні клієнти і у громаді, і у Запорізькій області. Сьогодні Федір вже має офіс та просторий цех, який збудував власними руками. За сприяння Веселівської громади підприємець отримав від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» нове обладнання, яке дозволяє знизити собівартість продукції та прискорити процес виготовлення меблів.
Федір Цап
підприємець, виробник меблів, Веселівська ТГ
Федір Цап
підприємець, виробник меблів, Веселівська ТГ
Максим Коваленко та Володимир Труфимський
виробництво меблів, Веселівська ТГ
Left
Right
Веселівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування ім. О. М. Колісника
У 2018 році Веселівська громада взяла на баланс районну лікарню. За кошти громади та місцевого бізнесу капітально відремонтовано хірургічне відділення. Сьогодні Веселівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування ім. О. М. Колісника обладнана кисневою станцією, тут рятують хворих на COVID. Очолює лікарню молодий хірург - Ігор Колісник. Він продовжив справу свого батька, колишнього головного лікаря - Олександра Колісника, іменем якого і названа лікарня.
Колектив
Веселівської багатопрофільної лікарні ім. О. Колісника
Ігор Колісник
головний лікар Веселівської багатопрофільної лікарні ім. О. Колісника
Веселівська багатопрофільна лікарня
ім. О. Колісника
Веселівська багатопрофільна лікарня
ім. О. Колісника
Веселівська багатопрофільна лікарня
ім. О. Колісника
Веселівська багатопрофільна лікарня
ім. О. Колісника
Left
Right
Скульптури
Веселівська громада дивує оригінальними скульптурами. Серед них воли, встановлені на згадку про чумаків, які, за легендами, заснували Веселе. Також тут є рекордно велика бджола. Довжина «трудівниці» – 7,1 м, висота – 2 м, а ширина – 3,2 м. Представники книги рекордів визнали її найбільшою скульптурою бджоли в Україні. Ініціювали її встановлення місцеві пасічники, які щороку організовують медовий фестиваль.

Також у громаді є й інші незвичні пам'ятники, які створив місцевий скульптор Олександр Артеменко.
Більше фото Веселівської громади
на Flickr Українського кризового медіа-центру
Перейти до фотоальбому
#Помандруємо
Слідкуйте за Facebook-сторінкою Програми DOBRE, аби не пропустити нові віртуальні екскурсії українськими громадами.
Світлини зроблені під час фотоекспедиції «Обличчя нових громад 2021», організованої Українським кризовим медіа-центром у рамках Програми USAID DOBRE.

Метою фотоекспедиції є зафіксувати буденні миттєвості людей, які живуть у громадах і власною щоденною працею змінюють її на краще. Традиційно ми відвідуємо школи, підприємства, нові парки та дитячі майданчики, вивчаємо туристичні принади та показуємо економічний потенціал громад.

Світлини фотоекспедиції стають основою однойменної мандрівної фотовиставки, а також використовуються для календарів, листівок та інших друкованих матеріалів. Громади також можуть використовувати їх для власної промоції.
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це шестирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). DOBRE працює для надання допомоги територіальним громадам (ТГ) в Україні, щоб долати виклики та використовувати можливості, які дає децентралізація, через поліпшення місцевого самоврядування і підвищення рівня залучення громадян до вироблення положень та прийняття рішень. Галузі технічної підтримки ураховують: стратегічне планування; управління фінансами; надання публічних послуг; місцевий економічний розвиток; гендерно орієнтовані та молодіжні політики. DOBRE також працює над посиленням взаємозв'язків та співпраці серед ТГ. Партнерами Global Communities у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; та Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE співпрацює із 100 громадами у 10 областях України: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській та Запорізькій.
Made on
Tilda