школа молодіжного лідерства
DOBRE-LID
Проекти молоді для своїх об'єднаних громад
2 березня молоді лідери 50 об'єднаних громад презентували свої проекти на школі молодіжного лідерства DOBRE-LID. 12 з них вийшли в фінал, а шість найкращих отримають підтримку від програми DOBRE. Ось наші фіналісти.

Острів релаксу
Шумська об'єднана громада

Острів релаксу – це відпочинковий комплекс на базі міського парку. За допомогою його облаштування, організатори хочуть вирішити проблему «куди піти молоді та іншим жителям громади у вільний час». Там планують зробити спеціальне накриття, поставити лавочки, встановити точку доступу вай-фай та проводити тематичні вечори. Також облаштують макет міста, де можна буде дізнатися більше про свою місцевість.

Креативний простір «Арт-ленд»
Більшівцівська об'єднана громада

Креативний простір «Арт-ленд» об'єднає у собі кав'ярню, де будуть проходити фото-виставки про цікаві місця громади, облаштують стіну відгуків, де кожний відвідувач зможе написати своє правило поводження у громаді, проходитимуть гастрономічні майстер-класи, започаткують бук-кросинг; крамницю, де місцеві майстри зможуть реалізовувати свої вироби, а туристи – купити сувеніри; простір творчого розвитку, де проходитимуть майстер-класи для дітей та дорослих.


Молодіжний простір
Покровська об'єднана громада

Молодіжний простір створений для самореалізації молоді. Своїми відвідувачами організатори бачать молодь від 16 років, вимушених переселенців та дружин учасників АТО. У стінах простору проводитимуть масові заходи, виготовлятимуть брендовану продукцію на власному принтері. Швейні машинки вже закупили.Кіноавтобус
Софіївська об'єднана громада
«Я вас прошу на хвилинку закрити очі. Що ви бачите? Нічого. Так само нічого не бачать у культурному розвитку мешканці громади, де немає ні будинку культури, ні інших місць відпочинку», - так розпочала свою презентацію організатор проекту «Кіноавтобус».
Кіноавтобус – це мобільний кінозал, автобус-кінотеатр, «Buss-movie». Автобус зупиняється у селах об'єднаних громад. Він обладнаний стереосистемою, м'якими кріслами, окулярами 3D. Прем'єр фільмів показувати не будуть, але обіцяють цікаві фільми для людей будь-якого віку.


Освіта для дітей у класі відпочинку
Матеївецька об'єднана громада

Спеціальний клас, де діти не навчаються, а відпочивають і отримують потрібні знання. Лектор виступає перед дітьми та розповідає про економіку, креативні практики, а також використовує новітнє технічне обладнання. Таким чином діти отримуватимуть знання, потрібні для сучасного світу вже з 1 класу.


Антикафе
Мерефʼянська об'єднана громада

Організатори хочуть створити анти-кафе у місті, щоб «не витрачати час на добирання, обговорювати проблеми громади та просто відпочивати як культурна людина». Там облаштують культурний простір, проводитимуть лекції та тренінги.
База активного відпочинку
Скала-Подільська об'єднана громада

На території громади знаходиться старовинний замок. Місцеві мешканці хочуть зробити його центром культурного та активного відпочинку. Планують облаштувати велодоріжки, грати у пейнтбол та організовувати інше активне дозвілля.


Кінотеатр під відкритим небом
Печеніжинська об'єднана громада

Кінотеатр під відкритим небом сприятиме не тільки активному відпочинку, а й згуртуванню громади, а головне – буде доступним всім: будь-який житель може взяти свою подушку та каремат і отримати порцію кіно. Проте кіно планують не тільки показувати, але й знімати. Авторські короткометражки активізують жителів – переконані організатори, а успішні практики інших громад - підвищать свідомість та поінформованість мешканців.


Центр соціального розвитку
Старобогородчанська об'єднана громада

«Жителі не виходять за межі дому, не спілкуються між собою. З іншого боку – у нас є невикористані будівлі та непрацевлаштовані спеціалісти», - пояснюють організатори свою ідею – Центр соціального розвитку. У Центрі свої послуги зможуть надавати соціальні працівники, психологи та волонтери. Обіцяють підтримувати молодь, соціально незахищених та одиноких людей, а також тих, хто опинився у скрутному становищі.


Система інформування населення
Байковецька об'єднана громада

Ініціатори мріють розробити мобільний додаток на основі бази даних про мешканців громади. За його допомогою планують швидко інформувати кожного жителя про те, що відбувається у громаді. Працюють над ідеєю зворотнього зв'язку з владою.


Інкубатор депутатів
Галицинівська об'єднана громада

Інкубатор вирішує наболілу проблему не однієї громади: у депутатських корпусах залишились люди, які давно при владі і не роблять змін, яких потребують українці.

За два роки організатори планують підготувати 26 депутатів від кожного округу громади. Їх навчатимуть менеджменту, законотворчому процесу, стратегічному плануванню та як не піддаватися маніпуляціям від опонентів.


Дитяча наукова лабораторія
Кам'яномостівська об'єднана громада

Дитяча наукова лабораторія допоможе дітям зрозуміти, як покращити своє життя вже сьогодні та виростить нове покоління інноваторів та винахідників – переконані організатори. У лабораторії займатимуться розвитком інформаційних технологій, працюватимуть над винаходами та одразу їх тестуватимуть на практиці.


Made on
Tilda