Чи існує ідеальна структура об'єднаної громади?
тези експертної дискусії
Чи існує ідеальна структура об'єднаної громади, як спроможність громади залежить від організаційної структури, якою є ефективна організаційна структура для міської/селищної/сільської громад та як навчитися сучасному управлінню - саме такими були топ-теми під час дискусії за результатами дослідження ефективної організаційної структури ОТГ та презентації посібника «Підходи до формування ефективних організаційних структур для об'єднаних територіальних громад».
Учасники обговорили критерії формування ефективних організаційних структур місцевого самоврядування, презентували результати дослідження, а також запропонували рекомендації із впровадження сучасного стилю управління, які описано у посібнику «Підходи до формування ефективних організаційних структур для об'єднаних територіальних громад».
Ви можете переглянути повну відеотрансляцію або ж ознайомитися із тезами дискусії.
1
Андрій Клочко, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
Законотворча політика в сфері децентралізації та реформуванні служби в органах місцевого самоврядування.
читати більше
2
В'ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України
Основні подальші кроки реформи децентралізації.
читати більше
3
Володимир Купрій, перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби
Нові виклики та повноваження служб персоналу органів місцевого самоврядування.
читати більше
4
Беррі Рід, директор Програми USAID DOBRE
Важливість сучасних підходів до управління в ОТГ та комплексний підхід Програми DOBRE до підвищення спроможності громад.
читати більше
5
Олександр Корінний, президент Асоціації ОТГ, Голова Новоукраїнської ОТГ
Система підвищення кваліфікації керуючих справами в ОТГ та створення фахових мереж.
читати більше
6
Кшиштоф Глюк, директор Малопольської школи державного управління Краківського економічного університету (MSAP / UEK)
Підготовка та підвищення спроможності кадрового потенціалу громад в рамках DOBRE.
читати більше
7
Наталія Гнидюк, експертка з інституційної спроможності громад
Представлення результатів дослідження та огляд критеріїв створення модельної організаційної структури.
читати більше
8
Олексій Рябоконь, голова Пирятинської міської ОТГ
Створення ефективної організаційної структури і сучасної системи управління на прикладі міської ОТГ.
читати більше
9
Григорій Рудюк, Голова Новоборівскої селищної ОТГ
Створення ефективної організаційної структури і сучасної системи управління на прикладі селищної ОТГ.
читати більше
10
Володимир Міцук, Голова Білозірської сільської ОТГ
Створення ефективної організаційної структури і сучасної системи управління на прикладі сільської ОТГ.
читати більше
Окрім того, очільники громад розповіли про ефективність структур їхніх ОТГ.
Олексій Рябоконь, голова Пирятинської міської ОТГ
Григорій Рудюк, голова Новоборівської селищної ОТГ
Володимир Міцук, голова Білозірської сільської ОТГ
Практичний посібник «Ефективні організаційні структури для ОТГ»

Із метою сприяння адаптації муніципального управління в Україні до демократичних стандартів та ефективного використання потенціалу територіальної громади експерти Асоціації об'єднаних територіальних громад підготували посібник «Ефективні організаційні структури для об'єднаних територіальних громад».
Посібник допоможе визначити ефективну структурну модель, яка для кожної громади - унікальна. У виданні проаналізовано роботу міських, селищних та сільських ОТГ. Приклади колег будуть корисні для управлінців, які хочуть вибудувати свою ідеальну організаційну структуру ОТГ.
Детальніше про посібник
Посібник "Підходи до формування ефективних організаційних структур для об'єднаних територіальних громад" є результатом дослідження організаційних структур апарату та виконавчих органів рад об'єднаних територіальних громад, створених у 2015 та 2017 роках, а також серії тренінгів по створенню ефективних організаційних структур для ОТГ, які проводилися Асоціацією об'єднаних територіальних громад в період з грудня 2018 року по червень 2019 року в тринадцяти регіонах України за сприяння Програми DOBRE. У виданні викладено інформацію про законодавчі вимоги до формування організаційних структур, виокремлено загальні та функціональні критерії щодо їх створення. Зміст ґрунтується на результатах досліджень, проведених у об'єднаних територіальних громадах Полтавської, Харківської, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської областей.

Органи місцевого самоврядування та об'єднані територіальні громади, які утворилися в процесі укрупнення, є автономними при виборі власних організаційних структур, головне – обрані інструменти та механізми повинні дозволяти виконувати власні та делеговані повноваження на рівні, прийнятному жителями громади. Але автономія не є безумовною.

Яка організаційна структура є ефективною для громад сільської, селищної чи міської - Ви можете дізнатися на сторінках практичного посібника "Підходи до формування ефективних організаційних структур для об'єднаних територіальних громад".
Посібник розрахований на посадових осіб місцевого самоврядування, які залучені до процесу формування організаційної структури та штатного розпису відповідної місцевої ради.

Також корисними будуть аналітичні записки, які ви можете переглядати онлайн або завантажити. У них міститься повний текст досліджень, які були проведені під час розробки рекомендацій.
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п'ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща, Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Made on
Tilda