Почалася реєстрація на другий безкоштовний онлайн-курс про децентралізацію
Курс "Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку" стартує 31 жовтня.
До початку курсу залишилося:
Days
Hours
Minutes
Seconds
На платформі Рrometheus розпочалася реєстрація на безкоштовний онлайн-курс "Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку", який стартує 31 жовтня. Курс є повністю безкоштовним.

"Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку" - це новий курс на тему організації місцевого самоврядування, який розповідає про поєднання теорії з практикою, реальні історії інноваційних рішень, що з'явились в різних територіальних громадах в процесі реформи.
Викладач курсу Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства», розповідатиме про сучасну парадигму управління громадою, розглядатиме питання самостійного формування місцевої політики, прийняття рішень, вигоду чи втрати від яких несе вся громада. Учасники курсу отримають знання, що сприятимуть формуванню відповідальної за своє життя громади.


Основні теми курсу:

  • Децентралізації в Україні: від ідеї до реалізації
  • Конституційна основа адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні, базове законодавство та особливості його застосування в умовах змін
  • Повноваження та способи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування
  • Формування місцевої політики у громаді
  • Місцева ідентичність
  • Співробітництво територіальних громад, можливості та особливості
  • Перспектива завершення реформи

"Ідея нового курсу спрямована на те, що ми відходимо від патерналізму (всі нам винні: держава винна, уряд, президент). Адже тепер у нас є інструмент, яким ми можемо скористатися і активно розвиватися. Час думати про себе самим, докладати свої зусилля відповідно до нових можливостей і змінювати життя у громадах".
Анатолій Ткачук, автор курсу
У двох курсах подібна лише одна лекція – про перебіг децентралізації, головні досягнення. Далі автор подає простий і логічний алгоритм: що треба робити, пояснює, які органи сьогодні реалізують повноваження і які особливості їхньої діяльності в умовах децентралізованої України.
"Абсолютно нове у цьому курсі це те, що ми говоримо про ідентичність. Весь світ зараз зіткнувся із кризою ідентичності. У світі глобальної конкуренції виграє той, хто має свою ідентичність, яка вирізняє його серед інших і яка мобілізує спільноту.
Ми показуємо, як у нових об'єднаних громадах знайти свою ідентичність".
Анатолій Ткачук, автор курсу
Кожна частина курсу складається з кількох відеолекцій. Також передбачено тестові завдання для самоперевірки. Для поглиблення знань ви можете користуватись конспектами курсу, ознайомитись із публікаціями на ці теми. Після успішного опанування всіх тем та складання тестів, ви отримаєте сертифікат про завершення. Проте головне не сертифікат, а системні знання, які стануть вам у нагоді.

Курс розраховано на депутатів місцевих рад, працівників органів місцевого самоврядування, місцевих активістів, політично активних громадян, що планують на наступних виборах балотуватись у депутати місцевих рад, студентів ЗВО, що планують працювати в органах місцевого самоврядування.
Нагадаємо, це уже другий онлайн-курс, створений у рамках комунікаційного компоненту програми USAID DOBRE та з ініціативи партнера програми USAID DOBRE Українського кризового медіа-центру. Перший онлайн-курс "Децентралізація в Україні – теорія та практика" одночасно прослухали понад 7000 слухачів.

Щоб подивитися перший курс, натисніть на зображення.
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п'ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща, Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Made on
Tilda