Фінансове управління в ОТГ
критерії ефективності, моніторинг
та успішні кейси
Одна з наймасштабніших реформ - реформа децентралізації триває в Україні з 2014 року. Новостворені громади отримали більше фінансових ресурсів, прямі відносини з Державним бюджетом, та, одночасно, ширші повноваження та обов'язки.

Чи стали регіони краще жити? Із якими проблемами стикаються громади у своїй фінансовій діяльності, чи дотримуються законодавства і, найголовніше, чи мають спроможність виконувати взяті на себе функції? Для розуміння реальної ситуації в громадах Програма USAID DOBRE провела унікальну оцінку фінансового управління у 75-ти партнерських ОТГ.
Тези круглого столу, презентації спікерів та результації дослідження - читайте у нашому лонгріді.
Перше оцінювання фінансового управління громад відбулося минулоріч, і тоді експерти аналізували роботу 50 ОТГ. Із того часу громади змінювалися та розвивался. Цьогоріч проаналізували роботу 75 громад-партнерів, включно з громадами третьої когорти.
За підсумками моніторингу є звіт із детальною оцінкою та рекомендаціями для покращення та покроковий план дій покращення фінансового управління кожної громади.
Переглянути інфографіку
Ольга Шубіна, представниця групи консультантів, які проводили оцінку
Переглянути презентацію
Юлія Сибірянська, радниця з фінансів Програми U-LEAD
Переглянути презентацію
Участь у дискусії взяли дві громади, які мають результативність та ефективність у сфері фінансового управління.
До прикладу, у Вознесенській громаді з Миколаївської області увели посаду інспектра з праці, чим збільшили дохідну частину бюджету і захистили робочі місця найманих працівників.
Про діяльність громади та результативність фінансового управління - дивіться у презентації.
Ланчинська ОТГ з Франківщини - невелика за розміром (11 520 мешканців), але показує високі стандарти роботи в апараті ради та робить багато для того, щоб залучити інвестора. Є вже значні результати. Наприклад, здали в оренду земельну ділянку для інвесторів на 20 га для встановлення сонячних батарей. Це приносить дохід у 230 тисяч гривень у рік. Нова автозаправка дає дохід 500 000 тисяч гривень. Громада заробляє та ефективно використовує свої кошти.
Про діяльність громади та результативність фінансового управління - дивіться у презентації.
Відео-трансляцію презентації результатів моніторингу та експертної дискусії.
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п'ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща, Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Made on
Tilda